بهینه سازی ترافیک شبکه های اجتماعی

بهینه سازی ترافیک شبکه های اجتماعی


آیا شما دوستان می دانید “Dark social” ؟  چیست و به چه منظوری می باشد

“Dark social” یک اصطلاحی برای بخشی از ترافیک سایت شما که از رسانه های اجتماعی حاصل می شود، می باشد.ولی به عنوان

بهینه سازی ترافیک شبکه های اجتماعی


آیا شما دوستان می دانید “Dark social” ؟  چیست و به چه منظوری می باشد

“Dark social” یک اصطلاحی برای بخشی از ترافیک سایت شما که از رسانه های اجتماعی حاصل می شود، می باشد.ولی به عنوان “direct” در ابزار تجزیه و تحلیل نشان داده شده است.فیس بوک و توییتر هم در حال بررسی ترافیک رسانه های اجتماعی با هموار کردن لینک هستند،تخمین زده شده که 60 درصد توییتر به ترافیک مستقیم اشاره دارد.

در این مطلب سه راه برای بهینه سازی تخصیص ترافیک حاصل از شبکه های اجتماعی را برای شما شرح می دهم:

جست وجوی پیشرفته یا Tagging
شما به عنوان یک مدیر وب سایت می توانید، لینک خودتان را با پارامتر UTM برچسب بزنید، سپس ابزار های تجزیه و تحلیل شما بر مبنای این تگ قادر به تخصیص دادن منبع خواهند بود.برای ردیابی دقیق ،جستجوی پیشرفته درست و مداوم، لینک در تمام کانال ،مورد نیاز است. URL ساز گوگل یک ابزار عملی برای جستجوی پیشرفته می باشد.

مختصر کننده هایURL
بعضی از برنامه های رسانه اجتماعی ، پارامترهای لینک های تگ شده را حذف خواهند کرد.شما می توانید با استفاده از مختصر کننده های URL ،این مشکل را برطرف کنید. URL کوتاه شده ،بازدید کنندگان را از طریق پارامترها به URL شما هدایت می کند و ابزار تجزیه و تحلیل شما می تواند ،ترافیک را مستقیما به منبع صحیح تحویل دهد.

تشویق به اشتراک گذاری
کاربران را به اشتراک گذاری مطالب تشویق کنید.اگر انها URL را به صورت دستی کپی کنند ، امکانات کمتری برای ردیابی وجود دارد.شما می بایست در قسمت بالای محتوا دکمه های به اشتراک گذاشته شده را که به وضوح قابل مشاهده است را اضافه کنید.

مشکل “dark social” تا حدودی توسط فیس بوک، توییتر رفع شده است. همچنین شما می توانید کیفیت تجزیه و تحلیل خودتان را بر اساس راهنمایی های انجام شده بهبود ببخشید

از همراهی شما دوستان سپاسگزارم
با موضوعات دیگر بازاریابی شبکه های اجتماعی با من همراه باشید-پیشگام وب