نکاتی درمورد رتبه الکسا

نکاتی درمورد رتبه الکسا


آیا می دانید که رنک الکسا سایت شما چند است؟می دانید الکسا چیست؟
الکسا یک سایت معتبر بین المللی می باشد که آمار دقیقی از رفتارهای کاربران و ورود آنها به ...


آیا می دانید که رنک الکسا سایت شما چند است؟می دانید الکسا چیست؟
الکسا یک سایت معتبر بین المللی می باشد که آمار دقیقی از رفتارهای کاربران و ورود آنها به سایت های سراسر دنیا به دست می آورد و با تجزیه و تحلیل آنها ، رتبه بندی خودش را انجام می دهد.

مختصری از تاریخچه الکسا                                                    
الکسا در آوریل 1996 و با بررسی هوشمند گشت وگذار در اینترنت به وسیله کاربرانش به وجود آمد ، الکسا بر اساس اطلاعاتی که ازکاربران نوار ابزارش به دست می آورد می تواند به کاربران کمک کند که در مرحله بعد چه سایتی را مشاهده کنند.در واقع مهم ترین قسمت الکسا نوار ابزار آن است ، که در صورت نبود آن الکسا و رنکینگ آن از بین خواهد رفت.پس توجه کنید مبنای الکسا نوار ابزار آن است.

در سال 2009 الکسا تغییراتی کرد و مقادیر جدیدی ازقبیل تعداد بازدیداز صفحات توسط هرکاربر و مدت زمان حضور کاربر در سایت توسط الکسا بررسی شدند

برخی از مزایای الکسا

  • مشخص کردن تعداد بازدید صفحات سایت
  • مشخص کردن تعداد بازدیدکنندگان سایت
  • مشخص کردن جنسیت بازدیدکنندگان
  • مشخص کردن رتبه سایت شما در میان تمام سایت های ایرانی
  • مشخص کردن رتبه سایت شما در بین سایت های جهان
  • مشخص کردن تعداد سایت هایی که لینک سایت شما در آنها قرار دارد

و سایر ویژگی ها

رنکینگ الکسا
کار الکسا بر اساس اطلاعاتی که از نوار ابزار خود به دست می آورد و با توجه به آن اطلاعات به رتبه بندی سایت ها می پردازد و در این رنکینگ تنها بازدیدهای که توسط کاربران نوار ابزار الکسا انجام می شود ، به حساب می آید و برخی از شرکت های امنیتی نوار ابزار الکسا را به عنوان یک بدافزار می دانند!!!!!! و در اینجا رنکینگ بر مبنای اطلاعات سه ماهه انجام می شود.

ارزش و دقت رنک الکسا
چون که در الکسا رنکینگ سایت بر اساس اطلاعات بدست آمده از نوار ابزار الکسا است پس اگر کاربرانی که به سایت شما مراجعه کنند و نوار ابزار الکسا رو نصب نکرده باشد ، درنتیجه در رتبه الکسا شما پیشرفت کمتری خواهید داشت. رنک الکسا برخلاف رنک گوگل ، هر چه کمتر باشد بهتر است .برای درک این موضوع دو سایت را باهم مقایسه می کنیم.در وب سایت شما تمام بازدیدکنندگان آن نوار ابزار الکسا ندارند پس رنک الکسا سایت شما بیشتر خواهد شد در مقایسه با سایتی که همان تعداد بازدیدکننده دارد که همه آنها نوار ابزار الکسا دارند.پس وضعیت رتبه سایت شما بدتر می باشد.
پس نمیتوان روی رتبه بندی الکسا حساب باز کرد!!!!!!!!

سیستم بهبود رنک الکسا
سیستم هایی برای بهبود رنک الکسا وجود دارند که به این صورت است با فرستادن بازدیدکنندگان غیرواقعی به سایت شما در بهبود رنک الکسا کمک می کنند برای این کاربران را غیرواقعی می نامیم که توسط یک اسکریپت و به طور همزمان تعدادی سایت را باز می کنند و در ازای آن اعتباری دریافت می کنند و به اندازه همین اعتبار از سایت خودشان بازدید صورت می گیرد و این فقط باعث می شود که پهنای باند مصرفی شما زیاد شود و از مطالب سایت شما هیچ استفاده ای نمی شود و در این صورت هیچ سودی برای شما نخواهد داشت

با توجه به این موضوع پس بهتر است سراغ چنین سیستم هایی نروید و چرا که رنک الکسا معیار مناسبی برای ارزشمندی سایت نمی باشد و همانطور که توجه کرده اید رنک الکسا در رتبه گوگل شما تاثیری ندارد.

در اینجا روش های هوشمندانه ای هم برای بهبود رنک الکسا وجود دارد که در آینده به توضیح آن می پردازم.
منتظر نظرات شما هستم
از همراهی شما دوستان سپاسگزارم